HISTORIE

 

1999

            Úplný prvopočátek sahá až do roku 1998, kdy jsme se poprvé potkali (tedy, ne že bychom se dříve neznali) na Vánočním hasičském plese v Lásenici. Ze začátku jsme byli tři. Franta Pfauser, který si jen tak koupil basovou kytaru, kterou viděl v bazaru, protože se mu prý strašně líbila. Pavel Bursík, který si shodou okolností zakoupil starší bicí soupravu, že prý na to kdysi na vojně hrával. No a já Karel Boček, já měl doma starou kytaru Jolanu a jen tak doma jsem si na ní brnkal.

            Naše první zkouška probìhla v lednu 1999 v bývalé ubytovně ZD Lásenice a víceméně to bylo spíše seznamování se s svými hudebními nástroji.

            Koncem února, to už jsme zkoušeli v hasičské zbrojnici v Lásenici se k nám přidal zpěvák Dušan Prager, místní DJ.

             V polovině května, to už náš repertoár obsahoval asi 15 skladeb, jsme měli své první veřejné vystoupení v hostinci ve Vydří, jako předkapela skupiny Wegget bend, a kam nás přijela povzbudit snad celá Lásenice.

            V červnu, to už jsme zase vyměnili zkušebnu a přestìhovali jsme se do bývalé klubovny SSM, rozšířil naše řady, klávesista Petr Chromý a také druhý kytarista „Mařena“, ten, ale u nás vydržel pouze nìkolik týdnu a po drobných neshodách jsme se rozloučili.

            V této sestavě jsme na podzim nahráli ve zkušebnì své první CD s názvem: „Žádnej zázrak nečekej“. CD obsahovalo osmnáct skladeb a o zvuk se postaral Petr Chromý.

2000

            V červnu jsme mezi sebe přijali dalšího člena, kytaristu Radka Hajnu, který velice rychle zapadl do sestavy a jeho křest ohněm proběhl na „Malém rockovém festivalu“ na hřišti v Hatíně.

Koncem října vzniklo druhé CD „Není všechno akorát“. Nahrávalo se v hospodě v Hatíně  a o zvuk se postaral Vlasta Hrabina (tehdy ještě zvukař Atlanticu).

2001

            Začátkem roku oznámil svùj odchod z kapely klávesista Petr Chromý, který změnil zaměstnání a neměl už dostatek času pro zkoušení. Petr ale zůstal u kapely jako zvukař až do dnešních dnù.

2002

            Tento rok nedošlo k žádným zásadním změnám v kapele, snad jen že bylo vypito více a více piv a kofol. 

2003

            Celou zimu jsme trávili ve zkušebně a připravovali se na nahrávání třetího CD s názvem „Tak řekni…“, které se nahrávalo v březnu ve zkušebně přímo na PC Petra Chromého.

            V červenci oznámil svůj odchod z kapely Dušan Prager.

2004

            Začátkem srpna následovala příprava a nahrávání čtvrtého CD „Co jsem zač?“. Nahrávalo se skoro dva víkendy, o zvuk a mastering se opět staral Petr Chromý a jako host na CD vystoupil Jirka Slunéčko z kapely Strain Glam.

2005

            Začátkem prázdnin jsme vystoupili na letišti v Hradci na akci ROCK OPEN AIR“.

            Na Mikulášské zábavě ve Vydří trochu nečekaně oznámil odchod z kapely Franta Pfauser a na důkaz toho rozbil svou basu o podlahu vyderské hospody. Nezbylo tedy nic jiného než najít nového basáka. Nakonec jsme se domluvili s Jirkou Slunéčkem, který již hostoval na našem posledním CD.

2006

            Na začátku roku na nás, a hlavně na Jirkovi, ležel nelehký úkol naučit se celý repertoár a nazkoušet cca pět nových písní. Přesto první vystoupení v nové sestavě se konalo již v polovině ledna ve Zbuzanech v J. Hradci společnì s kapelou Runway, kdy Jirka zvládal sotva patnáct skladeb.

            Opravdu první „ostré vystoupení“ v nové sestavě a s celým repertoárem se konalo o Velikonocích ve Vydří.

2007

            Dubnová akce v Nové Bystřici byla naší odehranou akcí číslo 100 a protože Radka ten večer postihla chřipka a tak společně s námi vystoupil také Dušan Prager, který částečně Radka zastoupil a zavzpomínal společně s námi na „staré časy“

2008

            V lednu a v únoru jsme začali intenzivně pracovat na přípravě nového již pátého CD „U svýho stolu“. Nahrávalo se poslední únorový víkend a zpěvy se dotáčeli ještě později u Petra doma. Křest CD proběhl v květnu v Lásenici, kmotrem se stal František Pfauser.

2009

            Tento rok jsme oslavili deset let kapely. Oslava se konala v březnu v Příbrazi a celou jednu sérii jsme odehráli v původní sestavě, tedy s Frantou na postu basové kytary a k mikrofonu se postavil Dušan. I další zábavy se tento rok velmi vydařili, zejména pouťová v Kunžaku a velikonoční ve Vydří.

2010

            Odehráli jsme několik velice dobrých akcí, zejména moc se nám líbilo ve Studené, pouze všechny naše letní akce poznamenalo deštivé počasí.

 2011

            ?????????????